Nespokojenost domácích a vědomá pokora hostů: hráči v zápase v Podbrezové měli rozdílné pocity

28 Feb 2024

Fotbalisté Podbrezové a Dunajské Stredy v neděli v předposledním kole základní části Nika ligy nevyužili šanci zajistit si účast v play-off o titul.

Do něj postoupí šest nejlepších týmů, a pokud by jeden z nich ve vzájemném měření sil zvítězil za tři body, měl by účast již jistou. Duel však skončil bezbrankovou remízou. Blíže k vítězství měl tým Podbrezové.

“Po celý zápas jsme byli lepší. Dunajskou Stredu jsme téměř k ničemu nepustili, měli jen pasáže, ve kterých déle drželi míč, ale nic si nevypracovali. Takové zápasy musíme zvládnout, pokud chceme pomýšlet na to, že budeme hrát nadstavbu o titul v první šestce tabulky. Chceme hrát výš.

Šance máme, jako v posledním zápase v Košicích a v tomto domácím utkání s DAC, ale po dvou remízách jsme ztratili čtyři body. V případě výhry jsme mohli mít jistotu, a tak jdeme do posledního zápasu základní části v Ružomberku bojovat o první šestku tabulky,” zlobil se po bezbrankové remíze s Dunajskou Stredou domácí záložník Peter Kováčik.

“Chybělo nám trochu štěstí nebo i vůle věřit, že můžeme zápas vyhrát. Někdy mám pocit, že jdeme na hřiště s úmyslem neprohrát. Chci vyhrávat zápasy a ne, aby skončily 0:0. S tímto výsledkem nejsem spokojený. Přístup byl dobrý, hra byla také docela dobrá, ale jsou to ztracené dva body.”
Smíšené pocity po ztrátě bodů

Brankář Podbrezové Ivan Rehák mohl být spokojený, že ho v neděli žádný z hráčů Dunajské Stredy nepřekonal. I on však měl po remíze smíšené pocity. Oba týmy chtěly držet míč. Občas jsme se dokázali dostat do nebezpečných situací, ale nebylo jich mnoho. Mohli jsme být efektivnější, a to jak v šancích na konci prvního poločasu, tak ve druhém.

Pokud chceme být úspěšní, musíme být efektivnější. Na hráče Dunajské Stredy jsem byl dobře připraven. Bylo třeba udržet koncentraci a situace před brankou jsme dokázali spolehlivě vyřešit. Neměl jsem moc práce. Já i kluci jsme rádi, že jsme udrželi nulu.”

Po bezbrankovém výsledku v Podbrezové stačí Dunajskostredčanům v posledním kole doma remizovat se Žilinou, aby si zajistili účast v nadstavbové části o titul. Proto nedělní bod brali s pokorou.

“Bod také bereme, jsme s ním spokojeni. Škoda, že jsme v závěru neudrželi větší klid na kopačkách. Nevytvořili jsme si čistější šance. Důležité je, že jsme nedostali gól. Jsme rádi za nulu vzadu. Každý bod se počítá, pro nás bylo důležité neprohrát,” přiznal záložník DAC Milan Dimun.

V Podbrezové dostal v závěru na deset minut příležitost i Miroslav Káčer, který nahradil útočníka Olivera Jürgense. Osmadvacetiletý záložník před dvěma týdny přestoupil z výkonnostních důvodů do Šamorína.

“Po týdnu v Šamoríně a jednom přípravném zápase jsem měl kondiční blok a od pondělí trénuji s DAC a jsem na všech trénincích. Můj návrat se nesl v duchu, že pokud splním určité parametry a výkonnost, které jsem nedosáhl, mohu se vrátit.

Jsem rád, že jsem zpátky, a uvidím, co bude dál,” netajil klubem omilostněný Kačer, že si váží toho, že dostal v závěru duelu důvěru trenéra Muñoze. “Moc si toho vážím, protože jsou tu hráči, kteří jsou stále v procesu, mají také velkou kvalitu. Není snadné se do tohoto týmu dostat, i proto si vážím minut, které jsem dostal.”