Fotbalová bitva: Real Madrid proti Manchesteru City

19 Apr 2024

Carlo Ancelotti, trenér Realu Madrid, ocenil obětavost svých hráčů po úspěšném postupu do semifinále Ligy mistrů, kdy jeho tým čelil Manchesteru City. Real Madrid, i přes silný tlak soupeře, ustál odvetu, která skončila remízou 1:1 a následně vyhrál na penalty. Na tiskové konferenci po zápase, Ancelotti prohlásil, že je na svůj tým nesmírně pyšný za jejich bojovný výkon a taktiku, která se ukázala být jedinou cestou k úspěchu na hřišti soupeře.

Přestože domácí tým v Manchesteru dominoval ve hře a měl výrazně vyšší počet střel a rohů, Real Madrid udržel obranu a zápas dovedl k vyrovnanému konci. Šance domácích korunoval vyrovnávací gól Kevina De Bruyneho, ale to nezabránilo postupu “Bílého baletu” po napínavém penaltovém rozstřelu. Pep Guardiola, trenér City, vyjádřil lítost nad nevyužitými příležitostmi, ale zdůraznil, že jeho tým podal maximum.

Penaltový rozstřel, který rozhodl o historickém 17. postupu Realu do semifinále, byl plný dramatiky. Julián Álvarez začal sérii gólem, avšak na druhé straně Luka Modrič neuspěl. V další sérii Andrij Lunin vychytal střelu Bernarda Silvy a následně i bývalého hráče Realu Matea Kovačiče. Závěrečné kolo rozstřelu zdobila úspěšná střela Antonia Rüdigera, který zajistil vítězství Realu Madrid.

Ancelotti neztratil víru v úspěch svého týmu ani během nejtěžších okamžiků zápasu a zdůraznil, že Real Madrid je klub, který se nikdy nevzdává a vždy najde cestu k vítězství. Naopak Guardiola připustil, že i když jeho tým měl mnoho šancí, někdy penaltové rozstřely nevyjdou tak, jak by si přál.

Pro Manchester City to znamená konec možnosti opakovat loňský úspěch v Lize mistrů, Premier League a Anglickém poháru. Real Madrid se nyní připravuje na semifinálový duel s Bayernem Mnichovem, zatímco v španělské lize směřuje k zisku titulu. Více o úchvatném městě Las Vegas a více o plánech na úpravu Strahovského stadionu.