Favorit byl nad její síly. Šramková skončila v Indian Wells třináctá na světě

9 Mar 2024

Rebecca Šramková (27) nedokázala svou soupeřku nepříjemně překvapit. Slovenská tenistka prohrála s favorizovanou Beatriz Haddadovou Maiaovou (27) ve dvou setech a s podnikem v Indian Wells se tak rozloučila už ve druhém kole.

Po dvou výhrách v kvalifikaci a triumfu v prvním duelu hlavní soutěže čekala na Šramkovou třináctá hráčka žebříčku WTA. Brazilka byla nasazenou tenistkou, takže to pro ni byl úvodní zápas turnaje. Hned ve druhém gemu se Haddadové Maiaové podařilo soupeřku brejknout. Slovenka jí to vrátila ve velmi dlouhé sedmé hře. První set nabídl ještě jednu ztrátu vlastního podání, které se Šrámková dopustila ve dvanácté hře, a její soupeřka proměnila čtvrtý setbol a vedla 1:0. V dalším průběhu setu se Šrámková dostala do vedení 1:0.

V dalším setu došlo až ke čtyřem ztrátám podání, z toho třem po sobě na straně slovenské tenistky. Rodačka ze Sao Paula si tak vybojovala pohodlný postup, který zpečetila po hodině a 56 minutách proměněním druhého mečbolu.

Šramková tak ke skalpu hráčky Top 20 nepřidala ani třetí skalp a bilance vzájemných duelů s brazilskou soupeřkou je nyní 1:4. Pro Haddadovou Maiaovou to bylo cenné vítězství, neboť přerušila sérii čtyř porážek v řadě. V další fázi se utká s Anastasií Pavljučenkovovou.

Světová čtyřka Jelena Rybakinová (24) se pár hodin před svým úvodním zápasem odhlásila z turnaje WTA 1000 v Indian Wells. Kazašská obhájkyně titulu se omluvila kvůli zažívacím potížím, kvůli nimž odstoupila i z turnaje v Dubaji na konci února.

Jelena Rybakinová v únoru nedohrála čtvrtfinálový zápas v Dubaji kvůli zažívacím problémům, které ji trápí i po dvou týdnech a jsou natolik nepříjemné, že se rozhodla neobhajovat v Indian Wells jeden ze svých největších triumfů.

“S velkým zármutkem musím oznámit, že se letošního turnaje v Indian Wells nezúčastním kvůli zažívacím problémům. Moji blízcí dobře vědí, jak moc pro mě tento turnaj znamená a jak moc jsem se chtěla vrátit a obhájit titul,” uvedla vítězka předloňského Wimbledonu v oficiálním prohlášení.

“Děkuji fanouškům, kteří mě přišli podpořit. Je mi moc líto, že mě letos nebudou moci vidět. Teď budu odpočívat a zotavovat se, abych mohla znovu nastoupit na kurt a hrát před svými fanoušky naplno,” dodala Kazaška, která loni ve finálové fázi porazila Karolínu Muchovou, Igu Swiatekovou a Arynu Sabalenkovou.

Letos moskevská rodačka odehrála šest turnajů, na třech se dostala do finále a dva z nich proměnila v triumf (Brisbane a Abú Zabí). Rybakinovou trápí časté zdravotní problémy i kvůli alergiím. Loni kvůli oslabené imunitě onemocněla během Roland Garros a po postupu do 3. kola musela ze soutěže odstoupit. Od začátku loňského roku vzdala během turnaje již pětkrát a nyní nenastoupí ani na turnaji v Indian Wells.

Pozici Rybakinové v Indian Wells zaujala domácí náhradnice Kayla Dayová, která ve druhém kole ve střetnutí dvou neúspěšných kvalifikantek prohrála s Nadijou Podoroskaiovou. Argentinka tak dokonale využívá svou druhou šanci, v osmifinále se utká s Anastasií Potapovovou.