Cricket Australia se bude „vážně dívat“ na budoucnost čtyřdenních testovacích zápasů

15 Apr 2021

Čtyřdenní testy by se brzy mohly objevit v australském létě, kdy výkonný ředitel Cricket Australia Kevin Roberts podporuje výzvy ke kratším zápasům. ICC schválila v roce 2017 zkoušku se zkrácenými testy s 98 přenosy denně, přičemž do této chvíle byly hrány dva.

Bývalý australský kapitán a bývalý člen představenstva Mark Taylor byl známým zastáncem této myšlenky , což jej řadí do stejné kategorie jako zápasy s růžovými kuličkami pro tradiční formát. Roberts uvedl, že je to něco, co by CA vážně považovala za součást příštího programu Future Tours. Johnny Mullagh byl jedním z prvních australských kriketových hrdinů.Jeho příběh si zaslouží širší uznání. Přečtěte si více

„Myslím, že když prozkoumáme možnosti v příštím cyklu od roku 2023 do roku 2031, je velmi důležité, abychom si kladli správné otázky ohledně kriketu,“ řekl Roberts.

„Víme, že když jsme před několika lety provedli průzkum u 8 000 australských fanoušků, chtěli dvě hlavní věci – rozšířené BBL a další inovace v testovacím kriketu ve formě čtyřdenních testů a testů den-noc.

„Letos bylo skvělé mít několik testů mezi dnem a nocí a musíme se na budoucnost čtyřdenního testovacího kriketu dívat opravdu vážně.A vzhledem k tomu, že průměrná délka testovacích zápasů je méně než čtyři dny, pak je třeba v příštím osmiletém cyklu od roku 2023 uvažovat opravdu vážně. “

Podle zkoušky ICC mohou čtyřdenní zápasy platit pouze hrát ve hrách, které se nepočítají jako příslušenství mistrovství světa, což znamená, že jsou pravděpodobně připraveny na střety s střevlíky.

Anglie hrála čtyřdenní test proti Irsku na začátku tohoto roku, zatímco Jižní Afrika také hostil Zimbabwe v jednom v roce 2017. To znamená, že první australská střela na čtyřdenní test by mohla proti Afghánistánu přijít na začátku příštího léta.Výhoda čtyřdenních testů znamená, že lze naplánovat další zápasy v kratší formě, což umožní větší expozici pro střevle a další televizní produkty.

„Jakmile skončí tato mezinárodní sezóna, zahájíme plánování následujících sezóny, “řekl Roberts.